اخبار و مقالات
 

 
انعقاد دو تفاهم نامه پتروفرهنگ با شرکت آرمان توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد
 

انعقاد دو تفاهم نامه پتروفرهنگ با شرکت آرمان توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد

علی معاضدی معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی هلدینگ پتروفرهنگ از انعقاد دو تفاهم‌نامه تامین دانش فنی با یک شرکت معتبر ایرانی – چینی توسط شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ پتروفرهنگ خبر داد. این تفاهم نامه در تاریخ 14 آذر ماه 1402 با حضور نمایندگان انجام شد.
یکشنبه، 19 آذر 1402 | Article Rating

در دومین روز از نمایشگاه اوراسیا صورت گرفت

انعقاد دو تفاهم نامه پتروفرهنگ با شرکت آرمان توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد

علی معاضدی معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی هلدینگ پتروفرهنگ از انعقاد دو تفاهم‌نامه تامین دانش فنی با یک شرکت معتبر ایرانی – چینی توسط شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ پتروفرهنگ خبر داد. این تفاهم نامه در تاریخ 14 آذر ماه 1402 با حضور نمایندگان انجام شد. 

به گزارش روابط عمومی هلدینگ پتروفرهنگ، با هدف گسترش طرح‌های توسعه‌ای، پتروفرهنگ در حوزه‌های پتروشیمی اولویت خود را بر برنامه‌ریزی اصولی و تامین مالی به روش‌های مختلف، برای برداشتن چالش‌های روبه روی پروژه‌ها قرار داده است. طرح‌هایی که با روند روبه پیشرفت می‌تواند درآمدهای حاصله را به طرز چشمگیری افزایش دهد. یکی از طرح‌های این هلدینگ، پتروشیمی آریا است که با هدف تکمیل زنجیره ارزش و جلوگیری از خام‌فروشی تعریف شده است، طرح پلی‌استال را با ظرفیت تولید سالیانه 40,000 تن در زنجیره متانول در دستور کار خود قرار داده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی هلدینگ پتروفرهنگ درخصوص طرح تبدیل متانول به پلی استال، گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار واقع در شهرک نگین مکران در منطقه آزاد چابهار قرار دارد که عملیات زیر بنایی آن انجام شده است. سرمایه گذاری کل طرح 180 میلیون دلار برآورد شده است که در طی 3 سال اجرا و نرخ بازگشت سرمایه طرح18.5 درصد برآورد گردیده است.

وی بیان کرد: برنامه‌های آتی پتروشیمی آریا و سرمایه‌گذاری‌های پیش‌رو با توجه به دورنمای موجود امیدوار کننده است و این شرکت در نظر دارد با توجه به حجم بالای سرمایه گذاری، فاز دوم طرح پتروشیمی آریا را که شامل احداث واحد پلی‌اتیلن با ظرفیت تولید 262,000 تن در سال می‌باشد را در کنار راه‌اندازی طرح، واحد پلی پروپیلن با ظرفیت تولید سالیانه 460,000 تن از خوراک متانول موجود در منطقه جایگزین را نیز به انجام برساند.

وی در خصوص انعقاد تفاهم نامه دانش فنی با شرکت مهتاب پارسیان نیز گفت:شرکت پتروشیمی مهتاب پارسیان یکی از شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ پترو فرهنگ است که ماموریت توسعه زنجیره ارزش متانول را در این گروه بر عهده دارد و در این مسیر احداث یک مجتمع پتروشیمی در پائین دست متانول را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: این مجتمع در زمینی با مساحت حدود 131 هکتار که به این طرح اختصاص یافته است، در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان در استان هرمزگان احداث خواهد شد. متانول خوراک اصلی این مجتمع خواهد بود که عمدتاً توسط سایر واحدهای تولیدی پتروفرهنگ واقع در فاز 2 عسلویه تولید می‌شود.

معاضدی تصریح کرد: مطابق برنامه ریزی انجام شده در شرکت ملی صنایع پتروشیمی متانول مورد نیاز برای طرح های واقع در این منطقه توسط خط لوله از فاز 2 عسلویه به این منطقه منتقل شده و در اختیار این مجتمع قرار خواهد گرفت. این طرح در حال حاضر در مرحله مطالعات اولیه جهت نهایی سازی طراحی مفهومی طرح می باشد که زنجیره تبدیل متانول به پروپیلن و اتیلن و صنایع پایین دست آن را در دستور کار قرار داده است.

شایان ذکر است شرکت توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد دارای نمایندگی انحصاری (Exclusive) شرکت REZEL در سه منطقه MENA, CIS & RUSSIA می باشد.

دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا به مدت ۴ روز با حضور شرکت‌های ایرانی و کشور‌هاعضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در محل نمایشگاه بین المللی تهران از 13 الی 16 آذر ماه 1402برگزار گردید.

تصاویر
  • انعقاد دو تفاهم نامه پتروفرهنگ با شرکت آرمان توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

Empty
Click + to add content
ارتباط با ما

شماره تماس مستقیم

021-79713552

پست الکترونیک:

info@apetdc.com

آدرس:

تهران، پونک، بلوار همیلا، مجتمع اداری همیلا سنتر، طبقه هشتم، واحد 805 کد پستی: 1469644214


توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد

در راستای تامین لایسنس و دانش فنی مورد نیاز واحد های پالایشگاهی و پتروشیمی و همچنین تامین تجهیزات و راه اندازی این واحد ها تشکیل شده است. در چشم انداز شرکت توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد ارائه دهنده لایسنس و تجهیزات مهم تولید محصولات پالایشگاهی و پتروشیمی در کشور دیده شده و رتبه اول تأمین‌کننده فناوری را برای صنعت نفت در چرخه تکمیل زنجیره ارزش ترسیم شده است .

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی از طریق لینک زیر دنبال کنید و از نظرات خود بهرمند سازید :

کلیه حقوق قانونی وبسایت متعلق به شرکت توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد  می باشد