اخبار و مقالات
 

 
آمادگی ایران برای صادرات خدمات فنی و مهندسی در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی
 

آمادگی ایران برای صادرات خدمات فنی و مهندسی در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی

چهارشنبه، 17 آبان 1402 | Article Rating
معاون اول رئیس‌جمهوری گفت: ایران به لحاظ تولید انواع تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، انواع کاتالیست و نوسازی و بازسازی مجتمع‌های پالایشی توانمندی‌های بالایی دارد و آماده صادرات خدمات فنی و مهندسی در این حوزه‌هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، محمد مخبر امروز (یکشنبه، ۱۴ آبان‌ماه) با سخنرانی در آیین گشایش ششمین اکسپو واردات چین اظهار کرد: ایران کشوری با ظرفیت‌های بسیار بالاست، به‌طوری که هم‌اکنون رتبه نخست از نظر مجموع ذخایر نفت و گاز، رتبه هفتم به لحاظ تنوع مواد معدنی، رتبه پنجم در ذخایر مس، جزو ۱۸ کشور اول جهان به لحاظ وسعت و جمعیت و نوزدهمین اقتصاد دنیا بر مبنای برابری قدرت خرید است. از نظر توسعه انسانی، با توجه به ترکیب سنی جوان و تحصیل‌کرده، در رده کشورهای با توسعه انسانی بالا قرار دارد.

وی افزود: در حوزه انرژی، ایران به لحاظ تولید انواع تجهیزات نفت، گاز و پتروشیمی، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، انواع کاتالیست‌ها و نوسازی و بازسازی مجتمع‌های پالایشگاهی توانمندی‌های بالایی دارد، از همین‌جا آمادگی صادرات خدمات فنی و مهندسی در این حوزه‌ها را اعلام می‌کنم.

معاون اول رئیس‌جمهوری تصریح کرد: افزون بر این، ایران با داشتن جایگاه هفتم در ذخایر طبیعی و معدنی در سطح جهان، نه‌تنها بسیاری از نیازهای داخلی را تأمین می‌کند، بلکه با صادرات محصولات معدنی به‌ویژه فلزات به بسیاری از صنایع در محیط بین‌الملل نیز کمک می‌کند. بی‌شک سرمایه‌گذاری در معادن ایران، همچنین زیرساخت‌های فرآوری آن به ثبات زنجیره‌های تأمین کمک خواهد کرد.

مخبر اظهار کرد: تنوع اقلیمی چهار فصلی، تنوع تولیدات کشاورزی و مزیت‌های حوزه گردشگری نیز از دیگر ظرفیت‌های فراوان ایران برای توسعه تجارت در بین کشورهاست. در این بین شرایط جغرافیایی و تعداد روزهای آفتابی فرصت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در تولید انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران فراهم ساخته است که همگان را به سرمایه‌گذاری در این زمینه دعوت می‌کنم.

تصاویر
  • آمادگی ایران برای صادرات خدمات فنی و مهندسی در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

Empty
Click + to add content
ارتباط با ما

شماره تماس مستقیم

021-79713552

پست الکترونیک:

info@apetdc.com

آدرس:

تهران، پونک، بلوار همیلا، مجتمع اداری همیلا سنتر، طبقه هشتم، واحد 805 کد پستی: 1469644214


توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد

در راستای تامین لایسنس و دانش فنی مورد نیاز واحد های پالایشگاهی و پتروشیمی و همچنین تامین تجهیزات و راه اندازی این واحد ها تشکیل شده است. در چشم انداز شرکت توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد ارائه دهنده لایسنس و تجهیزات مهم تولید محصولات پالایشگاهی و پتروشیمی در کشور دیده شده و رتبه اول تأمین‌کننده فناوری را برای صنعت نفت در چرخه تکمیل زنجیره ارزش ترسیم شده است .

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی از طریق لینک زیر دنبال کنید و از نظرات خود بهرمند سازید :

کلیه حقوق قانونی وبسایت متعلق به شرکت توسعه فناوری های انرژی آرمان پاسارگاد  می باشد